Haber

İnegöllü dağcılar yazdan kışa yürüdü

Dağcılık eğitimi alan İnegöl Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, kulüp antrenörünün gözetiminde Ağrı Dağı’na tırmandı. 5137 rakımına çıkan sporcular, 26 dereceden -10 dereceye bir günde yürüdü. 4 mevsimi bir günde yaşayan sporcular, etkinliği başarıyla tamamladı.

Ağrı Dağı etkinliğini 2023 yılında İnegöl Belediyesi Spor Kulübü’nde dağcılık eğitimi alan sporcular ve Bursa atletizm sporcularından oluşan 15 kişilik ekip gerçekleştirdi. İnegöl Belediyespor kulübü antrenörü ve dağ rehberi Bülent Aktaş rehberliğinde gerçekleştirilen Ağrı Dağı tepe aktivitesinde dağcılar 26 dereceden -10 dereceye bir günde tırmandı.

 

5137 YÜKSEKLİĞE ÇIKTILAR

Yüksek irtifa hastalığı ile mücadele eden sporcular, başarılı bir aktivite gerçekleştirerek tepede İnegöl Belediyespor flamasını açmayı başardı. 3200 rakımda ilk kampını kuran grup, 4200 rakımda yapılan ikinci kampın ardından gece saat 01:30’da yokuş yoluna çıktı. t-shirt, mont ve kışlık giysilerle gezi. Zirveye ulaştıktan sonra 4200 kampına dönen grup, bir süre dinlendikten sonra 3200 kampına geçti. Burada verilen molanın ardından sabah saatlerinde Doğubayazıt’a inilerek aktivite sonlandırıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sulakyurthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu