Ekonomi

Grubhub, maliyetlerini azaltmak için çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkaracak

ABD’de online yemek siparişi ve teslimatı alanında kullanıcılara ve restoranlara hizmet veren Grubhub, maliyetlerini düşürmek için çalışanlarının yaklaşık yüzde 15’ini işten çıkarma kararı aldığını duyurdu.

Grubhub CEO’su Howard Migdal, konuyla ilgili çalışanlara gönderdiği mesajda, şirketin temellerinin sağlam olduğunu ancak rekabetçi kalabilmek, müşterilere ve diğer ortaklara mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek ve başarılı olabilmek için bazı zor kararlar alması gerektiğini belirtti. uzun vadede.

Migdal, bu kapsamda Grubhub’daki personel sayısını yaklaşık yüzde 15 oranında azaltma kararı aldıklarını, bunun da 400 çalışanın işini kaybetmesine neden olacağını kaydetti.

Son derece rekabetçi ve sürekli gelişen bir sektörde faaliyet gösterdiklerini vurgulayan Migdal, şirketin 2019 yılından bu yana işleri büyürken işletme ve işçi maliyetlerinin daha yüksek oranda arttığına dikkat çekti.

Migdal, gerçek kaynaklara ve gerçek önceliklere odaklanan bir organizasyon yapısına sahip olmak da dahil olmak üzere işi mevcut duruma uyarlamanın, şirketin daha çevik olmasını ve önündeki tüm fırsatlardan yararlanmasını sağlayacağına değindi.

Teknoloji şirketlerinde işten çıkarmalar devam ediyor

ABD’de Kovid-19 salgını döneminde personel sayısını önemli ölçüde artıran teknoloji şirketlerinde işten çıkarmalar devam ediyor.

Yükselen enflasyon ve olası bir durgunluk endişe yaratırken, birçok teknoloji şirketi geçen yıldan itibaren binlerce kişiyi işten çıkarma veya yeni işe alımları azaltma kararı almaya başladı.

Bu şirketler arasında Meta, Amazon, Microsoft ve Google’ın ana şirketi Alphabet gibi teknoloji bölümünün önde gelen şirketleri yer aldı.

Son olarak sosyal medya platformu Reddit, çalışanlarının yaklaşık yüzde 5’ini işten çıkarma kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu