Haber

Sinan Ogan: Birinci turda bitirmeye çalışanlar ihmalkar

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile birlikte geldiği Antep’te açıklamalarda bulundu.

Van’da saldırıya uğradıklarını ve seçimlerin sakin bir ortamda yapılması gerektiğini belirten Oğan, “Türkiye’nin gergin bir ortamda seçim yapmasını istemiyorum. Bunu anlatmayacaktım ama sonra baktık ki Erzurum saldırısının ardından en doğal demokratik hakkımız olan cumhurbaşkanlığı adaylığımızdan çekilmemizi isteyen binlerce tweet atılmaya başlandı. Evet, ‘Erzurum’daki saldırıyı bu ülkenin demokratik seçimlerine gölge düşürmeye yönelik provokatif bir girişim olarak nitelendiriyor ve kınıyoruz’ dedik. Ama biz de saldırı altındayız. Biz de tehdit altındayız. Saldırıyla ilgili, ‘Bunun evrakları nerede? Resmi nerede? Onun fotoğrafı nerede?’ Gibi sorular oldu ve ‘olsun’ dedim. Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı adayı bir şey söylerse vatandaş ona inanır ve güvenir. Tek ayak üzerinde yedi takla atan diğerleri gibi değiliz. Sözümüz kenettir arkadaşlar” dedi.

‘MUHALEFET SEÇİMİ YARIM PUANLA KAZANDIRSA BUNLAR TÜRKİYE’Yİ KAOSA SÜRER’

Muhalefetin seçimi yarım puan farkla kazanması durumunda Türkiye’nin kaosa sürükleneceğini söyleyen Oğan, “Seçimler ikinci tura gitmeli ve seçimler ikinci turda mutlak çoğunlukla kazanılmalıdır.” Sinan Ogan dedi ki:

“Buradaki bir tehdide karşı Türkiye’yi uyarmak istiyorum arkadaşlar. Çok önemli bir konudan bahsediyorum. Seçimi birinci turda bitirmeye çalışanlara, özellikle de muhalefete sesleniyorum. Ne büyük bir tarihi duysunlar. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ortam seçimlerin kıyasıya gittiğini gösteriyor.Muhalefetin seçimi yarım puan farkla kazanması halinde bu durum Türkiye’yi kaosa sürükleyecektir.Aralarında tartışma ve çekişme ile. HDP ve HÜDA PAR Türkiye’de seçimlerin ertelenmesini bile konuşacak kadar tartışmalı bir sürece girebiliriz bu nedenle seçimler kesinlikle ikinci tip olmalı ve ikinci tipte seçimler mutlak çoğunlukla kazanılmalıdır. stratejik bir atılım Herkes aklını başına toplasın ve böyle seçimleri yarım puanla 5 bin oyla birinci sınıf yapalım. Bunun tarihi bir hata olacağını söylemek isterim, bu konuda endişelendim. ülkemizin geleceği. isterim.” (HABER MERKEZİ)

pendikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu