Haber

Naci Görür, Adana’daki deprem sonrası Savrun fayına işaret etti: Stres alanlarında değişiklik var

Naci Görür, Adana’da meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından değerli açıklamalarda bulundu. 2 gün önce Malatya depremlerinde Savrun fayında değişimler gözlemlendiğini belirten Görür, “Adana depremi Saimbeyli ve Savrun Faylarının yakınsama zonunda, muhtemelen Savrun zonunda. 6 Şubat depremlerinden sonra bölgede fay zonları üzerinde stres alanlarında değişimler oluyor.”

“STRES ALANI DEĞİŞİMİNDEN NEDENİYLE SAVRUN FAYI OLUŞMAKTADIR”

Görür, Malatya’da 2 gün önce meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Savrun fayına dikkat çeken Görür, “Malatya-Uluköy depreminden sonra Tatlar-Nurhak ve Topallar-Saimbeyli’de 4.1 ve 4.0 büyüklüğünde iki deprem daha oldu. Tatlar depremi Çardak Fayı üzerinde ve artçısı, Savrun Fayı yakınlarında da bir deprem. Bu deprem, 6 Şubat sarsıntılarından sonra Savrun Fayı üzerindeki gerilim alanının değişmesinden kaynaklanmış olmalı.”

“DEĞİŞİKLİKLER MEVCUTTUR”

Görür, Adana’da bu sabah meydana gelen 5.5’lik depremin ardından aynı faya işaret ederek, “Adana Kozan’da 5.5’lik depremler oluyor. Saimbeyli ve Savrun Faylarının yakınsama zonunda, muhtemelen Savrun zonunda. 6 Şubat depremlerinden sonra bölgedeki fay kuşakları üzerinde stres alanlarında bir değişim var, sevgilerle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu