Ekonomi

Çin Ticaret Bakanlığı: İkili Ekonomik İlişkilerin Sağlıklı ve İstikrarlı Gelişimi İçin Çin ve ABD Birlikte Çalışmalı

PEKİN, 16 Haziran (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Shu Jueting, Çin ve ABD’nin dünya ekonomisine daha fazla istikrar ve pozitif enerji getirmek amacıyla ikili ekonomik ve ticari ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı gelişimi için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Ticaret.

Sözcü Shu’nun Perşembe günü yaptığı açıklama, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın ABD’nin acil küresel zorluklar karşısında Çin ile çalışmak istediğine dair son açıklamalarından gelen bir soruya yanıt olarak geldi.

Shu, ikili ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin karşılıklı saygı, barış içinde bir arada yaşama ve kazan-kazan işbirliği ilkelerine dayanması gerektiğini belirtti.

İki ülkenin ekonomik olarak birbirini tamamladığını ve çıkarlarının iç içe geçtiğini vurgulayan Shu, her iki tarafın da oburluğunun gelişmesinden faydalandığını söyledi.

Shu, ikili ekonomik ve ticari işbirliğinin yalnızca iki halkın yakın çıkarlarıyla ilgili olmadığını, aynı zamanda küresel ekonomik büyümenin teşvik edilmesinde ve tüm halkların refahının artırılmasında paha biçilmez bir rol oynadığını söyledi.

pamukkale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu